חדשות ועדכונים

כל החדשות ›

שאלות לדני ליטני

השאלות נשאלו במסגרת ביקורו של דני באתר של ערוץ 8 (1/2/2006)

אב"פ: תרשה לי לומר לך בראשית דבריי שאני מחכה כבר כמה שנים טובות לשאול אותך את השאלות הללו, ולכן אני נרגש מאוד. מקווה ששאלותיי תהיינה מובנות. מכיוון שהתאספנו כאן בעניין של דילן ולא ,שחסרות שאלות שאפשר להפנות לך בעניין הקריירה האישית שלך, שאני באופן אישי מעריך אותה מאוד תרשה לי לשאול אותך ראשית כל בעניין ההיכרות שהיתה לך עם דילן. שמעתי לפני כמה שנים (במרתון שהיה לכבודך בגלי צה"ל) על כך שיצא לך להכיר את דילן בתקופה שהופעת במסגרת "איש חסיד היה". אשמח לדעת על יחסי הידידות שהיתה ביניכם. איך הכרתם עד כמה שזכור לי סיפרת שהוא הזמין אותך להקליט איתו, אז למה סירבת להצעה הזו שקשה לי להאמין שלא נראתה לך מפתה.
שאלה אחרונה ברשותך, כמי שמכיר טוב את הקריירה של דילן וזו שלך, שמתי לב שיש כמה דברים דיי מקבילים בין הקריירות של שניכם. קח לדוגמא את עניין הקפה שמופיע אצלך ב"אמרת שתחזרי" ואצל דילן ב-One More Cup Of Coffee האם אתה מודע לזה וזה נעשה בכוונה? מודה לך מקרב לב על תשובותיך, מאחל לך המשך יצירה פוריה ואיכותית, ואם יורשה לי להוסיף אני מקווה שבקרוב תפתיע אותנו באיזה דיסק חדש.

דני ליטני: כן, יצא לי להכיר את דילן אישית ואף היינו חברים תקופה מסויימת. הסיפור ארוך מאוד וקצב ההקלדה שלי צבי ביותר. ולא הושפעתי בענין הקפה מדילן, כי לא אני כתבתי את המילים אלא רק הלחנתי. לא הקלטתי עם דילן, כי קבלתי רגליים קרות. בקשר לתקליט חדש, אלוהים גדול. תודה על הפרגון.

(בעקבות שאלה אחרת דני ליטני המשיך ופירט בעניין הקשר שלו עם בוב דילן)

דני ליטני: .סיפור ההיכרות עם דילן ארוך ביותר. נגנתי עם דילן בבית של חבר משותף בניו יורק סתם שתי גיטרות לא משהו מקצועי. הכרתי את דילן (בתקופה שלי עם דרורה חבקין, גם היא פגשה אותו) כשהיה בארץ ואחר כך הינו מתראים בניו יורק שבה שהיתי כ-9 חודשים בהצגת "איש חסיד היה". כמה שידוע לי הוא שקל לחיות בקיבוץ תקופה מסויימת.

אב"פ: האם אם יש יוצרים שהשפיעו על דילן והשפיעו כתוצאה מזה גם עליך, בוא נאמר כמו וודי גאטרי ופיט סיגר שיהיה מעניין מן הסתם לדעת מה אתה חושב עליהם?

דני ליטני: וודי גאטרי השפיע עמוקות על דילן, פיט סיגר פחות. לא הושפעתי מסיגר ווודי גאטרי למרות שאהבתי אותם מאוד.

קישור

סיפור פקטיבי שכתבתי שקשור לליטני ודילן